+36 20 558-4300
  • Rólunk
  • Kezeléseink
  • Árlista
  • Kedvezmények
  • Fogszabályozás
  • Időpontfoglalás
  • Kapcsolat

Online időpontfoglalás

Foglaljon időpontot bárhol, bármikor online felületünkön.
Várjuk szeretettel!

calendar_today Időpontot foglalok

Dent-Inn

Új, jól megközelíthető és barátságos hangulatú rendelőmben széleskörű fogászati ellátást nyújtunk az egész család számára, mindezt a legkorszerűbb eszközökkel, minőségi anyagokkal, a legújabb technológiával és versenyképes árakkal.

Kezeléseink

Fogszabályozás

Árlista

Kapcsolat

Kedves Pácienseink!

Jelen gazdasági helyzetben, nekünk is kellett intézkedéseket hoznunk, hogy továbbra is a tőlünk megszokott színvonalas ellátást tudjuk Önök számára biztosítani.

Azért, hogy mindenkinek elérhető maradjon továbbra is a Dent- Inn Fogászat azt a döntést hoztuk, hogy kizárólag dr. Szűts Gábor árait emeljük. Dr. Kiss-Toth Evelyn, dr. Pető Katalin, illetve dr. Szalay Ildikó doktornő továbbra is a régi áron várja szeretettel kedves Pácienseinket. Természetesen az orvosaink közti árkülönbség nem jelent minőségbéli különbséget. A Dent-Inn a jövőben is a legmagasabb szakmai és emberi színvonalat képviseli a fogászatban.
dr. Szűts Gábor árlistája

Foglaljon időpontot online!

Könnyen, gyorsan foglalhat időpontot rendelőnkbe.

IDŐPONTFOGLALÓ

Rólunk mondták

Kedves Doktor Úr! :-) Mint ígértem visszajelzek: a reggelimet porrá zúztam, a harapásom tökéletes, mint egy Hód-é. És este sem fájt semmi!Köszönöm!

B. Viola

Kellemes környezet, nyugodt légkör, segítőkészség. Nagy szaktudás, hiszen azóta nem volt baj a fogammal. Köszönet érte.

B. K. Erika

Korábban féltem a fogorvosi bea-vatkozásoktól, ma már nem! Azt hiszem, ez mindent elmond!

Dr. P. Irén

Kedvesek, pontosak, alaposak, profik! Pontosan erre van szükségem!

K. János

A csapat

Kollégáimmal a korszerű és időtálló ellátásra törekszünk. Ismerjen meg minket!

dr. Szűts Gábor

Vezető fogorvos, konzerváló fogászat és fogpótlástan fogszakorvosa

dr. Szalay Ildikó

Konzerváló fogászat és fogpótlástan fogszakorvosa

dr. Pető Katalin

Fogorvos

dr. Kiss-Toth Evelyn

Fogszakorvos

Kiss-Kovács Judit

Dentálhigiénikus asszisztens

Földi Ilona

Asszisztens

Vargadi-Rébb Anikó

Dentálhigiénikus asszisztens

Lukács Julianna

Dentálhigiénikus asszisztens

Hozánk Viktória

Dentálhigiénikus asszisztens

Szűts-Huszerl Barbara

Praxis manager

Rendelési időpont egyeztetés

+36 20 558-4300

Első látogatás

A rendelőnkben tett első látogatáskor Ön részletes állapotfelmérésen és alapos stomatoonkológiai szűrésen esik át. Ezalatt megismerkedünk új páciensünkkel, meghallgatjuk esetleges panaszait, felmérjük fogazatának állapotát, rögzítjük aktuális fogazati helyzetét, szükség esetén röntgenfelvételekkel egészítjük ki státuszát.

Egy állapotfelmérő kérdőíven kérdéseket teszünk fel az általános egészségi állapotára vonatkozóan, hogy kiszűrjük azokat a tényezőket, melyek a fogászati kezeléseket befolyásolhatják.

Kezeléseink

Garancia
Fontosnak tartjuk, hogy hosszútávon is elégedettek legyenek pácienseink. Ezért, ha Önnek problémája van az általunk készített fogművekkel, bátran keressen fel minket és mindent megteszünk azért, hogy a megoldást találjunk a problémájára.
Az alábbi garanciákat vállaljuk:
Esztétikus tömések: 1 év
Rögzített pótlás: 2 év
Kivehető pótlás: 1 év
Implantátumok: SGS, Camlog: 10 év, AlphBio: élethosszig tartó garancia (kizárólag az implantátum és a felépítmény anyagára)
A fenti garanciák érvényesek:
  • félévenkénti ingyenes kontrollon való megjelenés, valamint
  • megfelelő szájhigiénia és a kezelőorvos utasításainak pontos betartása esetén.
A garancia nem érvényesíthető:
  • a nem rendeltetésszerű használatból eredő sérülések (balesetek, egyéb külső fizikai behatás, leejtés, stb.) miatt bekövetkezett fogsortörés, porcelánsérülés esetén
  • az orvos által javasolt kezelési tervtől saját felelősségre való eltérés esetén
  • a rendelővel szerződésben nem álló fogorvos, fogtechnikus, vagy egyéb személy által a kezelésbe való beavatkozás vagy az elkészült fogművön való javítási kísérlet esetén.
  • az íny és csontbetegségek, életkor és egyéb okból bekövetkező leépülése esetén implantátum-kilökődés esetén
  • az alábbi okokból bekövetkező általános egészségromlás esetén: Epilepszia, Diabétesz, Csontritkulás, Kemoterápia vagy sugárterápia, Alultápláltság, Drog vagy alkoholfüggőség, Mérgezés, Stb.
  • a garancia nem terjed ki a befejezett tömés vagy átadott korona/híd/inlay után szükségessé váló gyökérkezelésre.
Az utazás és a szállás költségei nem képezik a garancia részét.
Teljeskörű állapotfelmérés és kezelési terv
A rendelőnkben tett első látogatáskor Ön részletes állapotfelmérésen és alapos stomatoonkológiai szűrésen esik át. Ezalatt megismerkedünk új páciensünkkel, meghallgatjuk esetleges panaszait, felmérjük fogazatának állapotát, rögzítjük aktuális fogazati helyzetét, szükség esetén röntgenfelvételekkel egészítjük ki státuszát. Egy állapotfelmérő kérdőíven kérdéseket teszünk fel az általános egészségi állapotára vonatkozóan, hogy kiszűrjük azokat a tényezőket, melyek a fogászati kezeléseket befolyásolhatják.
Ezek után részletesen elmagyarázzuk Önnek szájüregi diagnózisát, valamint vázoljuk a kezelési lehetőségeket. Előfordul, hogy egy adott fogászati problémára több megoldás is elképzelhető. Ezek előnyeinek és hátrányainak megbeszélése, valamint az Ön elképzeléseinek megismerése után személyre szabott kezelési tervet és részletes árajánlatot készítünk, melyet kérésére elektronikusan is megküldünk Önnek.
Az orvos-beteg kapcsolatban oly lényeges bizalom kialakításának első lépése ez, melyet itt szeretnénk megalapozni.
Megelőzés
Hogyan előzzük meg a fogszuvasodást és a fogbetegségek kialakulását?
Gondolkodott már azon, mit tehetne annak érdekében, hogy fogai fehérebbek, ínye egészségesebb, szájának komfortérzete jobb legyen? A rossz szájszagot, a fogak elszíneződését, a vérző ínyt legtöbb esetben a fogakon, lágyrészeken megtapadt baktériumokból kialakuló lepedék (plaque) okozza. Lássuk, mit tehetünk ellene.
A fogmosás elsődleges célja a lepedék „mechanikus” eltávolítása. A mechanikus szó a fogkefe dörzsölő hatására utal, ugyanis a lepedék eltüntetésében a helyes fogkefehasználat a döntő tényező. A fogkrémek inkább csak a fogmosás kényelmesebbé tételében játszanak szerepet.Ideális esetben naponta kétszer két percig mosunk fogat, de vajon elegendő-e ez a rövid idő a reklámokból ismert fehérítéshez, ínybetegségek gyógyításához…? Természetesen sok hasznos összetevő található a fogkrémekben – elsősorban a fluorid. A legjobb hatás elérése érdekében fogmosás után ne öblögessen vízzel, így a lehető leghosszabb ideig hatnak majd a fogkrémben lévő anyagok.
Hogy a fogmosás a lehető leghatékonyabban történjen, lényeges a megfelelő időpont kiválasztása és a rendszeres ismétlés. Ezen kívül a fogmosásra mindenképp elegendő időt kell szánni, rohanó világunk ellenére ezzel nem szabad fukarkodni. A fogszuvasodás megelőzése szempontjából a legmegfelelőbb időpont a fogmosásra: az étkezést követő tíz perc. A száj pH-értéke ekkor ugyanis olyan kritikus szintet ér el (pH 5,2-5,7), amely kedvez a szuvasodást okozó baktériumoknak. Ha az étkezést követően nincs mód a fogmosásra, igyekezzünk az étkezést rostos étellel befejezni, alapos szájöblítést végezni, vagy rágógumit használni.
Száműzzük fejünkből a BUX-ot
Ebből következik, hogy a fogtisztítások gyakoriságát az étkezések száma szabja meg. Sokunk szerencséjére a tapasztalat mégis azt mutatja, hogy a reggel és este, vagyis naponta kétszer végzett fogmosás elég a szuvasodás és a fogágybetegségek megelőzéséhez – amennyiben megfelelően történik a fogak ápolása. Ebben a röpke időben (kétszer két perc) nem érdemes meditálni a napi feladatokon, gondokon, vagy a BUX indexen, mert ez elterelheti figyelmünket, felületessé válhat a fogmosás, s egyes fogfelszínek kimaradhatnak. Adja magát a kérdés: hogyan kerülhetjük el az említett csapdát? Például úgy, hogy „számoljuk” a fogainkat. A fogmosás kezdődjön a jobb felső-hátsó fogaknál, majd haladjunk lassan balra, mossuk meg a fogak külső felszíneit. Következő lépésben a szájpadlás felőli felszíneket balról jobbra haladva. Ezt követően az alsó fogak külső felszíneire koncentráljunk jobbról balra, majd vissza a nyelv felőli felszíneken. Végig ügyeljünk arra, hogy egyetlen fogfelszín se maradjon ki – vagyis számoljuk egyenként fogainkat.
Általánosságban igaz, hogy ahol vérzik az íny, ott lepedék maradt, mely gyulladást okozott. Ha a gyulladás sokáig fennáll, akkor visszafordíthatatlan elváltozásokat okozhat a fogágyban. Vannak területek, amelyek a gondos fogselymezés ellenére is nehezen tisztíthatók, véreznek. Ilyen nehezen tisztítható területet okozhatnak rossz tömések, rossz koronák és szuvas területek. Ha van olyan fogköz, amely időről időre begyullad, vérzik, akkor célszerű felkeresni fogorvosunkat.
Hagyományos vagy elektromos?
Sokak számára nagy talány, hogy hagyományos vagy elektromos fogkefét használjanak inkább. Ha a hagyományos mellett döntünk, akkor a vízszintes súroló módszert el kell felejteni. Ez az ínyszél mellett elkoptatja a fognyakat, ami hideg- és/vagy érintési érzékenységet eredményezhet. A helyes fogmosás a sepregető módszer, ahol az irány függőleges, s az íny felől közelítünk a fogak felé.
Kemény, közepes, lágy sörtéjű fogkefék közül választhatunk. A kemény sörtékkel óvatosan kell bánni, mert helytelen használatuk lágyrész-, és zománcsérüléseket okozhat. A lágy sörtéjű fogkefe elsősorban gyerekeknek és időseknek ajánlatos, akiknek sérülékenyebbek a szöveteik. Az elektromos változat azért előnyösebb, mert kicsi feje jobban hozzáfér az épphogy elérhető helyekhez. Az időzítő pedig segít a két perc mérésében. Az elemes készülékek hátránya, hogyha merül az elem, akkor csökken a kefe-, és így a mosás hatékonysága.
Nem árt tudni azonban, hogy a fogmosás önmagában nem elegendő. Fogkefével a fogak egymás felé mutató felszíneit nem lehet megtisztítani – ehhez fogselyem, fogköz-tisztítókefe, vagy fogpiszkáló szükséges. Ha a fogselymet használunk, akkor tépjünk le körülbelül húszcentis darabot. Két végét tekerjük a jobb- és balkéz középső ujjára, a mutatóujjainkkal feszítsük le. Óvatosan, fűrészelő mozgással vezessük a fogközbe, mert különben megsérthetjük az ínyt. A fonalat függőlegesen mozgassuk, töröljük le a lepedéket mindkét fogfelszínről, majd ismételjük meg az összes fogközben. Felmerülhet még a szájzuhany kérdése. Ez kiegészítő eszközként hasznos lehet hidak, fogszabályozó készülékek ápolásánál. Legyünk tisztában ugyanakkor azzal, hogy a normálisan tapadó lepedéket nem távolítja el. Ráadásul a gyulladt, vérző ínybe baktériumokat juttathat, ami tovább rontaná a már esetlegesen kialakult fogágybetegség állapotát.
Implantáció
Implantáció, foggyökér beültetés
Élete során a legtöbb ember elveszíti egy vagy több fogát különféle okok miatt. A hiányzó fogakat rövid időn belül pótolni kell, mivel a helyén lévő csontveszteség miatt a többi fog „elvándorol”, elmozdul, megdől a rágóerő iránya szerint, ami a külső megjelenés és a funkció rovására megy, és emésztési panaszokhoz vezethet. A részleges vagy teljes protézis sokakat zavar, akárcsak a híd – az ilyen esetekben kínál alternatívát a foggyökér beültetés. A fogászati implantáció a foghiányok pótlásának legmodernebb bevett módszere. Az eljárás legnagyobb előnye, hogy megkíméli a többi fogat, ugyanakkor hosszú távú, tartós megoldásnak bizonyul. Az implantáció során titániumból készült “műgyökereket”, azaz implantátumot ültetünk be, és az azokra épített koronákkal, vagy hidakkal pótoljuk a hiányzó fogat. Az implantáció célja a teljes protetikai helyreállítás.
Az implantátum anyaga
Fogászati implantátum csak olyan anyagból készülhet, amely nem károsítja a szervezetet, biztosítja a kapcsolatot az implantátum és a csontszövet között, formatartó, nem korrodál, ellenáll a szöveti reakcióknak, és megfelelő szilárdságú. Ezeknek a tulajdonságoknak leginkább a tiszta, ötvözetlen titán felel meg. A titánt az emberi szervezet teljes mértékben befogadja, így a kilökődéstől nem kell tartani. Biológiai tulajdonságainak köszönhetően a csontsejtek hozzánőnek a titán felületéhez, az implantátum a környezetéhez csontosodik, a szervezet részévé válik.
Az implantáció előnyei
  • Egyetlen fog hiánya esetén nincs szükség a szomszédos fogak lecsiszolására úgy, mint a hagyományos módszerrel készített hídpótláshoz.
  • Rögzített fogpótlás készíthető akkor is, amikor hagyományos eszközökkel már csak kivehető pótlásra lenne lehetőség.
  • Nagyobb stabilitást és biztonságérzetet nyújt, mint a hagyományos pótlások.
  • Az implantátumra készülő felépítmény kiváló esztétikai hatást biztosít, a fogbeültetés tényét sem a páciens, sem környezete nem észleli a mindennapi tevékenység során.
  • A rágófunkció szinte tökéletesen helyreállítható.
  • Tartós és hosszú távon jól funkcionáló megoldást jelent.
  • Az implantátum csontot tart fenn maga körül, a csontsorvadás lelassul.
Az implantációs kezelés lépései
A fogbeültetés egy egyszerű beavatkozás, ugyanakkor nagy figyelmet, gondos tervezést, precíz munkát és magas szintű szakmai hozzáértést követel. Maga az implantációs műtét, érzéstelenítésben történik, teljesen fájdalommentes, posztoperációs fájdalom legtöbbször nincs, vagy csak minimális.
  • Az implantátum behelyezése
  • Gyógyulási idő (általában több hónap, amíg a környező csontszövet körbenövi, és terhelhetővé válik)
  • Az implantátum nyitása, gyógyulási csavar behelyezése
  • Lenyomatvétel a fogpótláshoz
  • Az elkészült korona/híd rögzítése, vagy fogsor behelyezése
Az implantátum behelyezése után általában 3-6 hónap gyógyulási időt javasolunk, hogy a műgyökér becsontosodjon (belenőjön az állcsontba), és a szervezet befogadja az implantátumot. A gyógyulási idő elteltével készíthetjük el a kívánt fogpótlást az implantátumra.
Milyen hosszú életű az implantációs fogpótlás?
A hosszú távú sikeresség több tényezőtől függ. Így a páciens általános egészségi állapotától, szájhigiéniájától, az implantáció, valamint a fogpótlás kivitelezésétől. Magára a beültetett implantátumra nem mondhatjuk, hogy ez 5 évig, ez a másik pedig 8 évig fog tartani! Ezt előre még egy élő fogra sem lehet megmondani. Azt tudjuk, hogy vannak 20-25 éve kiválóan funkcionáló implantátumok, valamint bizonyított, hogy az implantátumok környezetében az állcsontok sorvadási folyamata lényegesen lelassul. Elvileg semmi akadálya nincs annak, hogy optimális esetben a beültetett implantátum a páciens élete végéig funkcionáljon.
Szájsebészeti beavatkozások
Ezen beavatkozásoknál is a fájdalom és a kellemetlenségek minimalizálására törekszünk. Azonban azt tudni kell, hogy az érzéstelenítéskor csak a fájdalomérző receptorokat tudjuk kikapcsolni, így egy pici nyomást, feszítést lehet érezni. Jó hír azoknak, akiknek már volt rossz élményük foghúzással kapcsolatban: rendelőnkben nincs véső!
  • Foghúzás
  • Foghúzás sebészi feltárásban
  • Gyökerek eltávolítása
  • Áttörésben visszamaradt bölcsességfogak eltávolítása
  • Fogászati implantáció-csontpótlás
Fogmegtartó kezelések
Tömés
A saját fog megtartása rendelőnk első számú célja, feladata. A szuvas fogak ellátása során nem csupán fogszínű töméseket, hanem esztétikus restaurációkat végzünk. Ennek során arra törekszünk, hogy a fog eredeti formáját, színét, visszaállítsuk. Ehhez a legtartósabb, legjobb optikai eredményt nyújtó anyagokat használjuk.
Egy pár szó az amalgámtömésről. Tévhit az, hogy az amalgámtömés káros. A káros hatását a higany felszabadulásával magyarázták. De számos kutatás bebizonyította, hogy a csapvízben több higany van, mint amennyi a tömésből felszabadul. Az amalgámtömésből kétszer szabadul fel, amikor készítik -ekkor a fogorvosra jelent kockázatot a higany- és amikor eltávolítják. Rendelőnk komoly figyelmet szentel a körültekintő töméseltávolításra, hogy minél kevesebb fémrészecske kerüljön a szájnyálkahártyára, minimálisra csökkentve az esélyt arra, hogy a higany a szervezetbe kerülhessen.
Az amalgámtömésnek azonban van egy olyan tulajdonsága, hogy az idők folyamán tágul, kiemelkedik a fogból. Ekkor kis rések keletkeznek a tömés mellett a fogban, amelyeken keresztül alászuvasodhatnak. A tömés melletti szuvasodás meggyengíti az ép fogállományt, amely letörhet. A veszélyt az jelenti, hogy ez a folyamat addig nem fáj, amíg el nem éri a szuvasodás a fogbelet, és meg nem betegíti azt.
Ha nem avatkozunk be időben, akkor előfordulhat, hogy fajdalom nélkül letörik a fog, amit bizonyos esetekben csak koronával, betéttel lehet visszaépíteni. Rossz esetben, amikor a szuvasodás eléri a fogbelet, a fog igen nagy fájdalom mellett elhalhat. Ilyenkor a fog jó esetben gyökérkezeléssel és felépítéssel menthető meg.
Ne feledjük, hogy a legkorrektebb gyökérkezelés mellett is adódhatnak problémák. A gyökérkezelt fogak, mivel élettelenek elszíneződhetnek, kiszáradhatnak és emiatt eltörhetnek.
Betét (inlay)
Átmenetet képez a korona és a tömés között, amelyet fogtechnikus készít. Azokban az esetekben van rá szükség, amikor kevés ép fogállomány marad a régi tömés és a szuvas részek eltávolítása után, illetve ha a fogból letört darab túl nagy,és a fog töméssel már nem restaurálható. Két lépésben készül. Az első alkalommal az orvos kialakítja az üreget és precíziós lenyomatot készít, mely alapján a technikus elkészíti a betétet, a fogba ideiglenes tömés kerül. Második alkalommal kerül beragasztásra a fogszínű inlay. Milyen anyagból készülhet? Fogszínű: gradia, préskerámia, arany. Előny: nem kell a fogat lecsiszolni, hosszú élettartam, kimagasló esztétikai eredmény
Gyökérkezelés
Rendelőnk törekszik a saját fog megtartására, ennek néha nélkülözhetetlen eleme a gyökérkezelés. A beavatkozásra akkor lehet szükség, amikor nagyon fáj a fog, mert a szuvasodás eléri és megbetegíti a fogbelet, vagy egy régebben elhalt fog ellátásakor. A kezelés három lépésben történik. Az első találkozáskor kerül sor a fog belsejében található gyökércsatornákból a gyulladt, illetve elhalt szövetek eltávolítására, a csatornák fertőtlenítésére. A második találkozáskor történik a gyökértömés, amikor a kitisztított gyökércsatornákat hermetikusan lezárjuk. A harmadik találkozáskor történik a fog koronájának restaurációja. Mint a fogászat más területein, itt is kiemelt fontosságú a precizitás, pontosság. Ahhoz, hogy precízen kitisztítsuk a gyökércsatornákat, alapvető fontosságú a gyökércsatorna hosszának pontos ismerete. Korábban ezt kizárólag többszöri röntgenfelvételekkel lehetett hozzávetőlegesen meghatározni. Rendelőnkben a röntgenfelvételek mellett azonban kizárólag e célból elektronikus gyökércsatorna bemérőt alkalmazunk. E csúcstechnológiát képviselő berendezés tizedmilliméteres pontossággal határozza meg és teszi kijelzőjén láthatóvá a kezelőorvos számára a kérdéses munkahosszt. Mivel így akár röntgenfelvétel nélkül is elvégezhető a beavatkozás, a terhes kismamák nincsenek veszélynek kitéve.
Fogpótlás
Korona
Az esztétikai fogászatban előfordul, hogy szín vagy formai korrekció miatt a fogat lecsiszoljuk és a technikus által készített koronával állítjuk helyre a magabiztos mosolyt. Koronát készítünk akkor is, ha a fog a szuvasodás mértéke miatt töméssel, vagy betéttel már nem restaurálható. Ez két vagy három lépésben történik. Rendelőnkben lehetőség van a hagyományos fémkerámia koronák és hidak mellett a nagyon pontos és kiemelkedő esztétikai eredményt nyújtó fémmentes, és a CAD-CAM eljárással készülő cirkon fogművekre is.
Miért a cirkon korona a legjobb választás?
A cirkon korona számos előnnyel rendelkezik a fémkerámia koronákkal szemben egészségügyi és esztétikai szempontból egyaránt:
1. A természetes fogakhoz megtévesztésig hasonló kinézet
A hagyományos fémkerámia koronák nem tudják tökéletesen utánozni a pótolt fogat, mivel a merevítésként használt fém a fénysugárból bizonyos színeket elnyelnek, de a szürke színt visszaverik. A cirkon korona kifejlesztésével ez a kérdés megoldódott, hiszen a cirkónium váz és a rajta levő porcelán fénytörési tulajdonságai ugyan olyanok, mint a természetes fogaké. A cirkon korona porcelán leplezése látványában teljesen megegyezik a fogzománccal, így válik teljesen élethűvé a cirkon fogpótlás.
2. A rettegett szürke csík a fognyakon
Nagyon sok ember számára okoz problémát a fognyaknál megjelenő szürke csík, ami valójában a fogpótlás fémvázának széle. A cirkon korona esetében ez a látvány lehetetlen, mivel teljes egészében fémmentes. A régebbi technológiák esetében a szürke csík akkor jelent meg, amikor az íny visszahúzódott, ami bizonyos mértékű gyulladást jelentett. Ez a szervezet tiltakozása volt a fogpótlással szemben, elsősorban a fém jelenléte miatt. Cirkon korona alkalmazásakor ez a jelenség nem fordulhat elő, mivel az alapanyagok biológiailag összeférhetőek. A cirkon korona esetén ez a szövetbarát jellemző abban is kifejeződik, hogy az íny képes ránőni a fogra, pontosan olyan módon, mint ahogy az eredeti fog esetében.
3. Megoldás a fémallergiások számára
A cirkónium-dioxid nem tartalmaz allergén anyagot, 100%-ig biokompatibilis. A hagyományos fém kerámiák esetén, még a nikkelmentes vázak sem adnak garanciát, hogy a szervezet jól tolerálja a fémet. Nem tudható hogy a pótlás behelyezése után mennyi idővel alakul ki allergén reakció, beszélhetünk itt hetes, hónapos, de akár éves távlatokról is, függően az egyén szervezeti adottságaitól és a táplálkozástól. A fémtartalmú pótlások esetében a nyál PH értékének, és összetételének függvényében csekély elektromos feszültség hatására kémiai reakció mehet végbe, mely fémion vándorlást indít el. Ezek ugyan egészen csekély mérvű reakciók, azonban tartós jelenlétük kedvezőtlen hatású, és kellemetlen érzetet kelthetnek.
4. Maximális pontosság, hosszú élettartam
A cirkon koronák az úgynevezett CAD/CAM módszerrel készülnek. Ennek során a lenyomatból készített gipszmintát egy nagy pontosságú foto szkópiás lézerszkenner tapogatja le. Ezután számítógépen egy szoftver készít egy 3D-s tervet az elkészítendő pótlásról. A terv alapján a gép 5 tengelyes precíziós CNC megmunkáló központja egy cirkónium-dioxid tömbből kifaragja a pótlást, melynek pontossága 1 mikron alatti. Ilyen pontosságot hagyományos módszerekkel nehezen, vagy egyáltalán nem lehet produkálni.
5. Hosszú élettartam
A cirkónium-dioxid lényegében oxid kerámia, de szokványos társainál rugalmasabb és erősebb, jobban terhelhető. A cirkónium alapú fogpótlások hajlítószilárdsága alapanyagtól és technológiától függően, ma már az 1200 MPa -t is elérheti, ez az érték megközelítőleg a hatszorosa a hagyományos porcelán koronáknak és a természetes fogzománcnak. Az eddigi klinikai tapasztalatok azt mutatják, a cirkónium vázas kerámia pótlások lassítják az íny visszahúzódását, így növelik a fogak élettartamát. Ha az ápolás rendszeres és a kontroll megfelelő időközönként megtörténik, akkor az ínygyulladás kialakulásának esélye a fémes pótlásokkal szemben minimális, elkerülhető a rövidtávú ínysorvadás.
6. Kinek ajánljuk a cirkon pótlásokat?
Mindenkinek, akinek fontos a csúcstechnológia által alkotott tökéletes minőség , aki fontosnak tartja egészségének és jó küllemének tartós megőrzését.
Híd
A híd a foghiány pótlásának egyik lehetősége. A foghiány melletti fogakat lecsiszoljuk, és ezek, mint hídpillérek tartják a pótolt fogat.
Kombinált fogpótlások
Olyan fogpótlások, amelyek egy fix és egy kivehető részből állnak. Ezeknél a fogműveknél lehetőség van a kapcsok elrejtésére. Ez a megoldás nemcsak esztétikus, hanem a precizitása növeli a stabilitását is.
Fogszabályozás
A fogszabályozás minden tévhittel szemben nemcsak a szép mosoly kialakítására alkalmas, hanem hozzájárul fogaink és az állkapocsízület egészségének és megfelelő funkciójának megőrzéséhez is. Tehát az esztétika mellett a funkciót is helyreállítja. A készülék a fogakat megfelelő pozícióba mozgatja, stabilizálja a harapást és gyermekkorban az állcsontok növekedésére is jótékonyan hat. A kezelés általában 18-24 hónapot vesz igénybe lehetővé téve a saját foganyag megőrzését, így hosszútávon költségkímélőbb megoldás!
Mikor kezdhetjük el a fogszabályozást?
Gyermekek esetében már 7 éves kortól ajánlott a konzultáció, illetve a rendszeres ellenőrzés, de legkésőbb 10-12 éves korban érdemes fogszabályozó szakorvoshoz fordulni. Felső korhatára nincs, azt is mondhatnánk: Soha sem késő! Tej-, illetve váltófogazatban kivehető fogszabályozóra is szükség lehet, később, illetve felnőtt korban csak rögzített készülékkel érhető el eredmény.
Még napjainkban is sokan gondolják úgy, hogy a fogszabályozás csak gyermekkorban kivitelezhető, holott a ma elérhető fejlett technológia lehetőséget teremt felnőttkorban is a fogszabályozásra. A modern kori fogszabályozó készülékek esztétikusak, szinte láthatatlanok, kivitelezésük minden igényt kielégítenek, és látványos eredménnyel kezelhetik a kifejlett, felnőtt fogazat szabálytalanságait is, bár valamivel több időt vesz igénybe, mint gyermekkorban.
Készüléktípusok
A fogszabályozás technológiai fejlődésének köszönhetően, manapság már sokkal több lehetőség adott, mint néhány évtizeddel ezelőtt. Nagyon széles a paletta, éppen ezért fogszabályozó szakorvosunk személyre szabott útmutatást ad minden páciensnek a készülékek előnyeiről, hátrányairól, melyikkel mennyi idő alatt érhető el a legtökéletesebb eredmény.
Rögzített készülékek
A rögzített fogszabályozó készülékek nagyobb fokú szabálytalanság kezelésére alkalmasak felnőtt és fiatal korban egyaránt. Határozott hatást fejt ki a fogakra, így azok szabályozása kellő hatékonysággal, és maximális védelemben történik. Nagyon népszerű, könnyen kezelhető és tisztítható. A fogszabályozó bracketjei (a fogakon felfedezhető tappancsok) készülhetnek fémből, porcelánból és akár zafír kristályból is, amely teljesen átlátszó.
Kivehető készülékek
A kivehető készülékek gyermekkorban használhatók hatékonyan és kíméletesen kisebb és nagyobb fokú szabálytalanság esetén is, mint egy megelőző fogszabályozási megoldás. Segítségével az állcsontok fejlődése gyermekkorban pozitívan befolyásolható, a fogakra és az állcsontra kifejtett erő nem állandóan hat, így nem túlságosan megterhelő. Mivel kivehető, így könnyen tisztítható és esztétikailag nem zavaró, a gyermekek is könnyebben motiválhatók.
A kivehető készülékek többnyire műanyagból készülnek, illetve a modern fejlesztéseknek köszönhetően szilikonos, gumis, rugalmas kivehető készülékek is vannak, ebből adódóan bármilyen színben és mintában választhatók, ezzel is kedvet csinálva hozzá.
A kivehető készüléket általában éjszakai használatra javasolják, de célszerű néhány órán keresztül nappal is viselni. Fogszabályozó szakorvosunk napi 10-12 órát javasol. A teljes fogszabályozás idejét természetesen nem lehet általánosan megmondani, elsősorban a rendellenesség mértékétől függ, valamint attól, hogy a páciens hány órán keresztül viseli naponta a készüléket.
Kisfokú fogtorlódás javítható Clear Aligner készülékkel is, mely ezred milliméter pontosságú CAD/CAM technológiával készült, személyre szabottan elkészített műanyag sínekből áll. Kivehető, teljesen áttetsző, ezáltal láthatatlan.
Fogak tisztítása fogszabályozás ideje alatt
Kivehető készülékek esetén a fogak és a készülék tisztítása hagyományos módon történik.
A rögzített készülék felhelyezésekor a megfelelő szájhigiénia fenntartása különösen fontos a fogínygyulladás és a fogszuvasodás elkerülése miatt. Ehhez szükséges egy speciális fogkefét, úgynevezett ortho fogkefét is használni, mely kifejezetten erre a célra lett kifejlesztve. A speciális fogkefe segítségével tökéletesen tisztán lehet tartani a fogakat és a fogszabályozó készüléket egyaránt. Ezen kívül szükséges fogköztisztító fogkefét is használni, mellyel a legszűkebb réseket is tisztántarthatjuk. Kézi és gépi fogkefe egyaránt használható.
A fogszabályozó kezelésen résztvevő pácienseinket folyamatosan kontrolláljuk, és ha szükséges, dentálhigiéniai kezelésben részesítjük a fogak és az így megóvása érdekében.
Fogfehérítés
A fogfehérítés megfelelő körültekintéssel végezve nem jelent kockázatot az egészséges fogakra, viszont nagyon szép eredményeket lehet elérni a magabiztos mosoly érdekében. A fogfehérítéssel számos belső és külső elszíneződés megszüntethető, enyhíthető. Fontos azonban hangsúlyoznunk, hogy a páciens állapotfelmérése valamint a megfelelő koncentrációjú hatóanyagok kiválasztása kulcsfontosságú a panaszmentes és sikeres fehérítés elérésében.
A beavatkozás végeztével a fogak színe kis mértékben visszasötétedik, melyet előre tervezett túlfehérítéssel ellensúlyozunk. Ez a fehérítést követő 10-14 napban lezajlik és a már véglegesnek tekinthető árnyalat kialakul. Ezt követően érdemes a tervezett esztétikai beavatkozásokat (tömések, héjak, koronák) elvégezni. A folyamat ilyen, lépésenként történő végrehajtása biztosítja pácienseink számára azt, hogy a fehérítéssel a kívánt eredményt érjük el, a kezelés ideje alatt és után minimalizáljuk az érzékenységet, valamint a szájban lévő esztétikus restaurációk az elért fogszínnel harmonizálni fognak.
Fogékszer
A fog felszínére egy speciális módszerrel egy kristályt vagy drágakövet ragasztunk anélkül, hogy, a foganyag a legkisebb mértékben is sérülne. Az ékszer különböző színben és méretben kapható.

Fogszabályozás

Szeretné tudni, milyen előnyei vannak a fogszabályozásnak?
Kattintson a lejátszásra és tekintse meg videónkat!
Fogszabályozás akció

Amennyiben nálunk csináltat fogyszabályozót,
a következő kedvezményekre jogosult:

  • Ingyenes konzultáció
  • Ingyenes lenyomatvétel
  • Kezelési terv: 10.000Ft
A fogszabályozás menete
1. Konzultáció
  • első benyomás a kezelés szükségességéről
  • mi fog történni, hogyan zajlik, mennyi időt vesz igénybe
  • igényfelmérés
  • általános tájékoztatás a lehetséges kezelési módokról
  • kérdések és válaszok
2. Kezelési terv kialakítás
  • a kezelési terv elkészítéséhez röntgenfelvételek, fotók és lenyomat szükségesek
  • részletes kezelési terv prezentálása, megbeszélése
  • döntés a kezelési eszközökről, kiválasztjuk közösen a legmegfelelőbb, optimális készüléket
  • részletes árajánlatot és fizetési ütemezést adunk
  • szájsebészeti beavatkozás tervezése vagy dentálhigiénés kezelés javasolása, valamint általános fogorvosi teendők elvégzésének megbeszélése, a fogszabályozó kezelés előtt
3. Fogszabályzó készülék elkészítése, felhelyezés előkészítése
  • professzionális dentálhigiénés, szájhigiénés kezelés
  • a fogszabályozást megelőző beavatkozások és/vagy fogászati, szájsebészeti beavatkozás
  • rögzített készülék felragasztása, kivehető készülék adaptálása
  • a készülék viselésének, tisztításának ismertetése, bemutatása
4. Rendszeres ellenőrzések és kezelések folyamata
  • kezelési ütemek végrehajtása (a kezelési tervnek megfelelően)
  • rögzített (felragasztott) készülékeknél a fogszabályozó ívek, elasztikus elemek cseréje, zárak (brackettek) tisztítása stb., kivehető készülék esetén adaptálás, igazítás, becsiszolás
  • újabb röntgen felvételek és fotók készítése (szükség esetén)
  • a kitűzött cél időbeli kontrollálása
  • az együttműködés megítélése a páciens részéről
  • szükség lehet szájhigiéniás kezelésre
5. Aktív kezelés lezárása, készülék eltávolítása
  • kezelés zárása
  • készülék levétele
  • professzionális dentálhigiénés kezelés
  • retenciós (helybentartó) sín felragasztása, ill. átadása
6. Fogszabályozás befejezése
A retenciós szakasz után mondhatja el a páciens, hogy végleg megszabadult fogszabályozójától.
Mit érdemes tudi?
A fogszabályozás veszélyei
Számos tévhittel ellentétben a ragasztórendszereket úgy fejlesztették ki, hogy a fogszabályozó eltávolításakor a fogzománc ne sérüljön, ne károsítsa fogait.
A lepedék könnyen megtapad a fogszabályozó egyes elemein. Amennyiben nem tisztítja a készüléket megfelelően, kialakulhat fogszuvasodás, ínygyulladás. Ha elhanyagolja szájhigiéniáját, akkor ez nem kívánt, egyes esetekben nem visszafordítható elváltozásokhoz vezethet. Azt viszont mindenképp fontos megjegyezni, hogy a fogszabályzó önmagában nem okoz fogszuvasodást és ínygyulladást!
A fogszabályozás azért tart 1,5-2 évig, mert kis erőkkel mozgatjuk a fogakat, hiszen a csont és a fogakat tartó rostok adaptálódásához idő kell. Túl nagy erők hatására a fogak elhalhatnak, a foggyökerek felszívódhatnak vagy megrövidülhetnek.
Kiemelten ügyeljen a kezelés során a folyamatos kontrollra! A készülék felragasztása után az folyamatosan erőt fejt ki a fogakra. Ha a kontrollvizsgálatokat elhalasztja, a fog elmozdulhat akár nem kívánt irányba is, ezáltal a kezelés is hosszabb időt vehet igénybe.
A fogszabályozás hátrányai
1. Nagyobb figyelmet kell fordítani a szájhigiéniára.
2. Bizonyos készülékek esetén megszokást igényel a használatuk.

Rólunk

Új, jól megközelíthető és barátságos hangulatú rendelőnkben széleskörű fogászati ellátást kínálunk az egész család számára, mindezt korszerű eszközökkel, minőségi anyagokkal, a legújabb technológiával és versenyképes árakkal.

Kollégáimmal a modern fogászati ellátás minden lehetőségét kihasználva, korszerű és időtálló ellátásra törekszünk.

Csapatunk

dr. Szűts Gábor

Vezető fogorvos, konzerváló fogászat és fogpótlástan fogszakorvosa

dr. Szalay Ildikó

Konzerváló fogászat és fogpótlástan fogszakorvosa

dr. Pető Katalin

Fogorvos

dr. Kiss-Toth Evelyn

Fogszakorvos

Kiss-Kovács Judit

Dentálhigiénikus asszisztens

Földi Ilona

Asszisztens

Vargadi-Rébb Anikó

Dentálhigiénikus asszisztens

Lukács Julianna

Dentálhigiénikus asszisztens

Hozánk Viktória

Dentálhigiénikus asszisztens

Szűts-Huszerl Barbara

Praxis manager

Normál árlista

dr. Szűts Gábor árlistája

{{ section.label }}

{{ row.label }} {{ row.price }}
Az árak tájékoztató jellegűek, a részletektől függően változhatnak.

Árlista - dr. Szűts Gábor

Normál árlista

{{ section.label }}

{{ row.label }} {{ row.price_secondary || row.price }}
Az árak tájékoztató jellegűek, a részletektől függően változhatnak.

Kedvezmények

Akció a Dent-Inn-nél!

Amennyiben nálunk csináltat fogyszabályozót,
a következő kedvezményekre jogosult: Tovább a fogszabályozás oldalra

  • Ingyenes konzultáció
  • Ingyenes lenyomatvétel
  • Kezelési terv: 10.000Ft
Kedvezmény
Tisztában vagyunk azzal, hogy új fogorvos választása során az egyik legfontosabb tényező a bizalom. Tudjuk, hogy meggyőzőbb egy hiteles ismerős ajánlása, mint bármely reklám.
Ezért van egy ajánlatunk Önnek:
Ajánljon minket barátjának, rokonának, kollégájának, és mi minden Ön által küldött, és kezelést igénybe vevő páciens után jóváírunk Önnek 3000 Forintot a következő fogászati kezelés árából.
Szájsebészeti beavatkozások
Fizetési módok
  • Készpénz
  • Bankkártya
  • Szerződött egészségpénztárak
Szerződött egészségpénztárak
  • Allianz Egészségpénztár
  • Aranykor Egészségpénztár
  • AXA Egészségpénztár
  • Budai Egészségpénztár
  • Danubius Egészségpénztár
  • Dimenzió Egészségpénztár
  • Életút Egészségpénztár
  • Generali Egészségpénztár
  • Honvéd Egészségpénztár
  • K&H Medicina Egészségpénztár
  • MKB Egészségpénztár
  • NAVOSZ Egészségpénztár
  • OTP Egészségpénztár
  • Patika Egészségpénztár
  • Postás Egészségpénztár
  • QUAESTOR Egészségpénztár
  • Tempo Egészségpénztár
  • Új Pillér Egészségpénztár
  • Vasutas Egészségpénztár
  • Vitamin Egészségpénztár
A szerződött egészségpénztárak köre folyamatosan bővül, kérjük jelezze, ha más pénztár tagjaként kívánja szolgáltatásainkat igénybe venni.
Állandó kedvezmények
IT Services Hungary - Munkavállalóknak a belépőkártya felmutatásakor: 10%
NSC Global - Munkavállalóknak a belépőkártya felmutatásakor: 10%
Pesti Házak Klub- Tagoknak a klubkártya felmutatásakor: 10%
Takarék Csoport - dolgozói számára: 10%

Kapcsolat

Időpont egyeztetés
phone_iphone+36 20 558 4300
Egyéb elérhetőségek
emailinfo@dent-inn.hu
location_on1097 Bp, Vaskapu u. 10.-14. B ép. 8.
Dent-Inn app

A Dent-Inn alkalmazás segítségével egyszerűen nyomon tudja követni a kezelések időpontját, valamint leleteit és árajánlatait is könnyedén megtekintheti.

Letölthető az App store-ból Szerezd meg - Google Play

Az alkalmazás használatához regisztráció szükséges, ami az alábbi weboldalon, vagy elérhetőségeken érhető el:

Megközelítés
Keleti P.u. (M2 metró megálló) / Nagyvárad tér irányából (M3 metró megálló)
24-es villamos
Haller u. Soroksári út megálló vagy Mester u. megálló + 2 perc séta a Vaskapu utcán
Ferenc körúti metrómegálló (M3) irányából
4-6-os villamossal 2 megálló a Mester utcáig
Onnan 51-es villamossal 1 megálló (Ipar utca) + 1 perc séta
Boráros tértől
Gyalogosan 5 perc séta. Soroksári út- Ipar utca- Vaskapu utca
Parkolási kedvezmény
Parkl kupon promo
Letölthető az App store-ból Szerezd meg - Google Play

Időpontfoglalás

Az időpontfoglaló jelenleg nem elérhető.

1 Orvos kiválasztása
2 Kezelés kiválasztása
3 Dátum kiválasztása
4 Időpont kiválasztása
  • Nincs szabad időpont
  • Betöltés
Válasszon orvost
Válasszon kezelést
Válasszon dátumot az időpontok megtekintéséhez

Időpontfoglalás

{{ activeDoctor.dr_name }} - {{ booking_popup.data }}

{{ booking_popup.date.slice(0, -3) }}

A foglalást sikeresen rögzítettük. Várjuk szeretettel a megjelölt időpontban.

A foglalás sikertelen, kérjük próbálja újra.